משחקי נישה שהגיעו להצלחה פנומנלית.כאשר אתם שומעים את צמד המילים "משחק מחשב". מהו המשחק הראשון שעולה בעיני רוחכם? כאשר שאלתי את גוגל מהן האסוצייציות שלו, קיבלתי תמהיל של מריו השרברב, מיינקראפט וGTA.


עשר גלילות עכבר למטה, הציפורים העצבניות של רוביו החלו להופיע, כמו כן הסוכריות המתפוצצות של קנדי קראש ומבחר פוקימונים.

תהיתי לעצמי, מה קורה 10,000 גלילות למטה?


ובכן, הרשימה שנמצאת לפניכם נמצאת מרחק גלילות רבות מהטייטלים שכולנו מכירים.

מדובר במשחקים של הנישה של הנישה, כאלו שפונים לקהל מצומצם מאוד של שחקנים ואף על פי כן (וכנראה בגלל) הצליחו להגיע להצלחה כלכלית או תפוצתית רחבה.


אז גנגסטרים, שרברבים צאו בחוץ! תגידו שלום ל...טכנאיי מחשבים.


פי סי סימולטור

בואו להגשים פנטזיה ולהיות טכנאי מחשבים

משחקי סימולציה ידועים בכך שהם הופכים את היומיומי והמוכר לפנטזיה משחקית. Farming simulator שיצא ב2008 והפך להצלחה בין ליל נתן לשחקנים עירוניים את הסיפוק של להיות עובד אדמה. Job Simulator, להיט הVR מלפני שנתיים, מדמה עבודה בקיוביקל משרדי עם כל ההנאות הקשורות בכך (קרב יריות מהדקים, חירור דפים וכיוצ').


היוצר של פי סי סימולטור לקח את היומיום מספר צעדים קדימה וירד לעומק הפנטזיה האמיתית של גיימרים שמנמנים בגילאי 30 פלוס: טכנאות מחשבים.


במשחק הזה אתם מנהלים מעבדת מחשבים של איש אחד. תטפלו בפניות של לקוחות, תפתרו להם את הבעיות (הווינדוז לא עולה!) ובכסף שתרוויחו תבנו את מחשב החלומות שלכם.


המשחק, כיאה לסימולטרים, אובר-מציאותי. שיתופי פעולה עם ענקי חומרה כמו AMD ו Gigabyte אפשרו ליוצר המשחק לדמות את הרכיבים האמיתיים על שלל כבליהם, בורגיהם ופיניהם. מחיר הרכיבים מעודכן למחירונים בעולם האמיתי ולמעשה אין שום דבר פנסטסטי בעבודה המשמימה של טכנאי המחשבים בפי סי סימולטור.


רוצים לגדול ולבנות ענקית חומרה ולהפוך לטייקונים פיננסים? שחקו במשחק אחר.


המשחק מכר כ100,000 עותקים בחודש הראשון להשקתו.

מחכה בקוצר רוח להמשך - סימולטור שירות לקוחות בהוט.

אה רגע, יש משהו כזה שממש יוצא עכשיו!


Tech Support: Error Unknown

תוציא מהחשמל, תחבר ותדליק שוב.

אם לקוחות קצרי רוח, אימיילים נרגנים ודד-ליינים לחוצים עושים לכם את זה - צר לי עליכם.

אבל לפחות תוכלו לנתב את הסטייה למקום בו יהללו אתכם ותמונתכם תפאר את קיר ״עובד החודש״ - כל חודש.


במשחק תגלמו, טוב, מוקדן שירות לקוחות. במסגרת תפקידכם תמצאו את עצמכם לא אחת משתלטים על המחשבים של הלקוחות שלכם כדי שתוכלו לפתור להם את הבעיות.


אבל כמו כל מוקדני שירות באשר הם, גם אתם חטטניים. במידע שתמצאו בנבכי הדיסקים הקשיחים תוכלו להשתמש כדי לסחוט את הלקוחות שלכם, או לחילופין, להפוך להאקרים-אקטיביסטיים א-לה אדוארד סונדן.


מי יודע מה צופן לו גורלו של מוקדן שירות לקוחות!


משחק למבוגרים: Trials in Tainted Space

מד״ב ושמו תשוקה

משחקים למבוגרים (בלבד) הם מטבעם נישה בפני עצמה. הלא שילוב של פורנו ומשחקים אף פעם לא יוכל להיות מיינסטרים באמת על אף הפוטנציאל העסקי הגלום בשילוב זה.


ואם משחקים למבוגרים הם נישה, המשחק Trials in Tainted Space הוא הנישה של הנישה. משחק מד"ב נוטף זימה בכיכובם של חייזרים עם איברים מוגזמים ורובוטים המתוכנתים לאהוב. ממש לאהוב. וכל זה - בטקסט בלבד.


אומרים שהדמיון הוא הכרטיס הגרפי הטוב ביותר, צריך רק לתת לו מספיק חשמל. TiTS (ראשי התיבות של המשחק, דאמיז!) מספק חשמל בשפע.


כיאה למשחק הרפתקאות טקסטואלי, העולם העשיר, ההחלטות, הסופים השונים והמגוונים והפרטים הקטנים מפצים על החוסר בגרפיקה. יצירת דמות השחקן, למשל, מתחילה בשאלות גנריות (צבע עיניים) ומרחיקה למחוזות הרבה, הרבה יותר ספציפיים. הקרבות מזכירים באופיים את הקרבות של מבוכים ודרכונים והתעלסות עם האויב היא בהחלט אופציה.