חמישה ספרים שאסור להחמיץ על תעשיית המשחקים


אני מאוד אוהב לקרוא ספרים. כמעט כמו שאני אוהב לשחק במשחקים. אז כאשר אני נתקל בספר על תעשיית המשחקים קרוב לוודאי שאקרא אותו במוקדם או במאוחר.

ובגלל שאני גם אוהב רשימות, הכנתי עבורך רשימה של חמשת הספרים הטובים ביותר שקראתי על תעשיית המשחקים.

הספרים כולם ניתנים לקניה בKindle וגם יש להם פורמט אודיובוק, כך שהתכנים הנפלאים האלו נמצאים במרחק של קליק! עכשיו, צריך רק זמן לקרוא אותם :)

גזרו ושמרו לחופשת בטן גב הבאה שלכם, מתחילים!

The Making of Prince of Persia

ספרו האוטוביוגרפי הנפלא של ג'ורדן מכנר. קולנוען, תסריטאי וכמובן, מפתח משחקים שאחראי לשני המשחקים האדירים שעיצבו את תעשיית המשחקים בשנות השמונים: קרטקה והנסיך הפרסי.

הספר, הכתוב בצורת יומן שמכנר ניהל כאשר עבד על הנסיך הפרסי בחברת ברודבאנד, מתאר את מסעו האישי אל תוך התעשייה שבתחילת שנות השמונים בכלל לא היתה תעשייה, אלא נישה קטנה ושברירית. באותה תקופה, איש לא חשב שתעשיית הגיימינג תגדל למפלצת שהיא היום ומכבר לקח סיכון רק כשאר הקדיש שנתיים מחייו לעבודה על משחק, כמפתח יחיד וללא תשלום.

ספוילר: השתלם לו בענק בסוף.

Play Money: Or, How I quit My Day Job and Made Millions Trading Virtual Loot

תגידו, על E-gold, שמעתם?

הרבה לפני שהיה ביטקוין, המטבע הוירטואלי E-gold נסחר בווליום של מיליון דולר ביום. עוד יותר מפתיע - המטבע הזה לא היה היחיד בעולם המטבעות הוירטואלים שהיה שווה לכסף אמיתי. במשחק האגדי Ultima Online, געש ורחש שוק מכירה של חפצים וירטואלים בהיקף של מעל ל40 מיליון דולר (אמיתיים) בשנה!

כל זה קרה כבר לפני מעל ל11 שנים. לא יאמן.

הספר Play Money נכתב ע"י ג'וליאן דריבל, גיימר בן 40 שעזב את עבודתו ככתב בעיתון Wired והלך לעשות הון ממכירת אייטמים וירטואלים בUltima Online. תמבאו בו סקירה מקיפה של שוק ההון הוירטואלי ונבואות נוסטדרדמיוסיות בהיקפן בכל הקשור בביטקוין, מטבעות קריפטו ורכישת חפצים מדומיינים בכסף אמיתי.

קריאת חובה אם אתם מתכננים להיכנס לתחום הגיימינג/קריפטו המתפתח.

Masters of Doom

קחו גאון יצירתי בעל כישורי תכנות סבירים, חברו אותו לגאון פיתוח בעל כישורים חברתיים הרבה פחות מסבירים ותקבלו את חברת המשחקים המשפיעה ביותר בכל הזמנים, הלוא היא ID Software.

חברת המשחקים של הג'ונים - גון רומרו וג'ון קרמק, לא רק העמידה כותרים שהפכו לנכסי צאן ברזל בתעשייה (קומדר קין, וולפנשטיין 3D, דום, קווייק) אלא הרבה מעבר לכך.